Задолжително пробајте ја храната во Chapter Lounge Bar во Скопје

Chapter Lounge Bar кој се наоѓа во Скопје Citymall нуди одлична храна по супер прифатливи цени. Се наоѓа веднаш спроти Brooklyn Lounge Bar во Citymall.

Ги издвојуваме следниве видови на специјалитети:

За енергичен појадок ви препорачуваме јајца со сланина. Оваа храна ќе ве држи сит подолго време. Затоа ако имате обврски кроз денот и немате време за подолг ручек, одберете јајца со сланина за појадок.

Паста Фунги е одличен избор за ручек или вечера. Секако тука се и незаменливите и превкусни крцкави пилешки прсти и необичната салтинбока.

Да не го заборавиме и специјалниот Чаптер бургер кој без дилеми ќе го засити вашиот глад и ќе ве наполни со енергија.

За десерт ви ја препорачуваме највкусната чоколадна вафла во Скопје. Парчињата банана неодоливо се претопуваат со вкусот на чоколадниот прелив и меката вафла.

За крај една одлична акција за сите љубители на вкусното кафе. Во Чаптер секој ден од понеделник до петок од 16 – 19 часот кафето е на пола цена од регуларната. Тоа важи за сите видови на кафе кои ги има во Чаптер.