Меморијален турнир ‚‚Вуко Каров‘‘ и ‚‚Тиквешки Легенди‘‘

Вуко Каров

На 25.02.2018 (недела) ќе се одржи традиционалниот 19-ти по ред Меморијален турнир ‚‚Вуко Каров‘‘ и ‚‚Тиквешки Легенди‘‘ Кавадарци. На Меморијалниот турнир ‚‚Вуко Каров‘‘ и ‚‚Тиквешки Легенди‘‘ Кавадарци, активно учество земаа […]

» Read more

Атлетико Мадрид со еден, но вреден гол предност оди во Минхен

Атлетико Мадрид го совлада Баерн Минхен со 1-0 во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите што се одигра на „Висенте Калдерон“. Саул Нигез со велемајсторски соло пробив во 11.минута […]

» Read more

Второ полувреме од вечното дерби. Тиквешијата повторно на нозе!

Кавадарци и Неготино повторно пулсираат во исчекување на едно од најголемите дербија во македонската фудбалска историја. Овој пат, Кавадарчани ќе бараат одмазда на теренот на противникот за поразот есента на […]

» Read more

Уште еден пораз на македонската фудбалската репрезентација

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Бугарија 0:2, во пријателски натпревар, кој во вторникот вечерта се одигра на стадионот „Филип Втори“, во Скопје. Македонските репрезентативци го запишаа третиот последователен пораз, […]

» Read more

Ливерпул го надигра Јунајтед

Ливерпул славеше над Манчестер Јунајтед со 2:0, во првото соочување на двата најголеми англиски клуба во европските купови. Покрај Ливерпул сигурна предност пред осминафиналните реванши стекна Виљареал против Баер Леверкузен […]

» Read more

Ибрахимовиќ го замолкна „Стенфорд Бриџ“

Фудбалерите на ПСЖ изборија ново четвртфинале во Лигата на шампионите, откако во осминафиналето два пати го совладаа Челзи. Францускиот шампион и пред осминафиналните мечеви со Челзи важеше за фаворит, поради […]

» Read more
1 2 3 5