(ВИДЕО) Бетиан Китев: Да го вратиме сјајот на спортот во Кавадарци

Денеска кандидатот за градоначалник на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија за Кавадарци, Бетиан Китев, ги презентираше проектите од својата програма кои се однесуваат на спортот и спортистите во Кавадарци. „Почитувани спортисти, […]

» Read more

Ѓоковиќ го освои и Ролан Гарос: Трет тенисер во историјата со четирите Гренслем турнири!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се запиша во историјата на светскиот тенис издвојувајќи се како трет човек, а прв од 1969 година, кој ги освои сите четири најголеми турнири во низа. […]

» Read more

Атлетико Мадрид со еден, но вреден гол предност оди во Минхен

Атлетико Мадрид го совлада Баерн Минхен со 1-0 во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите што се одигра на „Висенте Калдерон“. Саул Нигез со велемајсторски соло пробив во 11.минута […]

» Read more

Ивица Обрван си поднесе оставка

По поразот од Тунис со 26-32, селекторот на македонската ракометна репрезентација, Ивица Обрван, си поднесе оставка. Селекторот призна дека одигравме лошо, дека влеговме психолошки неподготвени на овој натпревар, но и […]

» Read more

Борко Ристовски две години во Барселона

Борко Ростовски, голманот на Рајн Некар Ловен и македонската ракометна репрезентација, од наредната сезона ќе биде член на Барселона. Информацијата, дека Ристовски ќе му се приклучи на актуелниот европски првак, […]

» Read more

Второ полувреме од вечното дерби. Тиквешијата повторно на нозе!

Кавадарци и Неготино повторно пулсираат во исчекување на едно од најголемите дербија во македонската фудбалска историја. Овој пат, Кавадарчани ќе бараат одмазда на теренот на противникот за поразот есента на […]

» Read more
1 2 3 6