Brooklyn Lounge Bar Skopje CityMall – најдобрата кафе шема во Скопје

Brooklyn Lounge Bar Skopje CityMall е особено популарен за денска кафе шема. Доколку сте во Skopje CityMall задолжително поминете и почувствувајте ја најдобрата кафе шема во Скопје. Во Brooklyn Lounge Bar има […]

» Read more

Нов и уникатен co-working space во Скопје. Место каде што ќе можеш да ја градиш својата успешна приказна!

Work for yourself, not by yourself, токму тоа е мотото на OpenSpace, новиот социјално инклузивен co-working простор во Скопје, со својата локација на Бихаќка 3 (на самиот агол помеѓу Огнен […]

» Read more

Синоќа најмасовниот и најтензичниот протест на Шарената револуција

Во продолжение низ фотографии и видеа погледнете како помина вечерашниот најмасовен протест на Шарената револуција во Скопје: -Бараме граѓаните да бидат дел од решението на кризата и доаѓаме за да […]

» Read more

(ВИДЕО) Уапсен Павле Богоевски од Шарена Револуција во обид да постави транспарент

Павле Богоевски, активист на Шарената револуција е приведен при обид да пушти транспарент од Камениот мост. Полицијата не дозволи на активистите да истакнат транспарент. Од другата страна на мостот се […]

» Read more

Ултиматумот на „Шарена револуција“ истече – утре голем протест

Истече рокот од ултиматумот кој го поставија граѓанските здруженија и „Шарена револуција“, а иницијативата за Специјалното јавно обвинителство не се најде на дневниот ред за следната седница на Уставниот суд, […]

» Read more

(ФОТО) Крваво црвена фонтаната на Александар

Движејќи се кон Собрание, демонстрантите истурија црвен прашок во водата на фонтаната на споменикот „Воин на коњ”.  Активистите велат дека црвената боја ги симболизира жртвите на режимот. Претходно тие со […]

» Read more

Специјалниот германски пратеник Хајндл утре пристигнува во Скопје

Специјалниот германски пратеник за Македонија Јоханес Хајндл утре пристигнува во Скопје, а првите средби со партиските тимови ќе ги реализира в петок. На неговата агенда се средби со лидерите на […]

» Read more

Албанскиот опозициски совет најави протести секој ден пред Владата

Денот Де – за правда, достоинство и демократија, под ова мото се одржа протестот организиран од Опозицискиот совет на Албанците, на кој присуствуваа неколку илјади демонстранти. Пред Владата на присутните […]

» Read more
1 2 3 4