Дали Груевски има ветено на ЕУ отварање бегалски камп за 100.000 сириски бегалци во Македонија?

Денеска во Лондон се одржува конференцијата „Поддршка за Сирија и за регионот – 2016“, организирана од Велика Британија, Германија, Кувајт, Норвешка и ОН, со цел да се соберат повеќе финансиски […]

» Read more

И Велика Британија од денеска започна со бомбардирање врз цели на ИСИС во Сирија

Британското министерство за одбрана утринава потврди дека воени авиони од типот Торнадо, синоќа бомбардирале цели на ИСИС во Сирија. Инаку, дури доцна синоќа Британскиот Парламент ја одобри акцијата во Сирија […]

» Read more

Дали Нострадамус ја предвиде бегалската криза и војната во Сирија!?

Еден од стиховите на Нострадамус, е толку фрапантен и ја опишува бегалската криза и војната во Сирија толку прецизно, иако на индиректен начин. Настаните во светската историја и политика не […]

» Read more

(ВИДЕО) Франција и Русија постигнаа договор заеднички да се борат против Исламска Држава во Сирија

Францускиот претседател Франсоа Оланд и рускиот Владимир Путин договорија начелна соработка за уништување на Исламска Држава. Првично е договорена соработка кон размена на разузнавачки податоци за распоредот на силите на […]

» Read more

Генералштабот на руската армија реши да го зголеми бројот на авиони во Сирија

Генералштабот на руската армија реши да го зголеми бројот на авиони во Сирија. Одлуката е донесена како резултат на уривањето на рускиот бомбардер Су-24, од страна на турската авијација, поради […]

» Read more

(ВИДЕО) Русија го објави летот на соборениот Су-24: Tурскиот авион влегол во Сирија и нападнал

Руското министерство за одбрана ја обелодени шемата на движење на соборениот авион Су-24 во Сирија. Според Русија, авионот и покрај убедувањата од турска страна не го повредил воздушниот простор на […]

» Read more

(ГАЛЕРИЈА) Ова се руските стратешки бомбардери кои го срамнија со земја сирискиот град Рака

Кога сакате да уништите прецизно одбрани цели праќање мали но брзи авиони, таканаречени ловци, кои ги уништуваат целите со многу голема прецизност. Но, кога сакате да уништите цел град праќање […]

» Read more

(ГАЛЕРИЈА) Дали Франција ја спрема Легијата на Странците за инвазија во Сирија?

Дали Франција ја спрема Легијата на Странците за инвазија во Сирија? Францускиот претседател Оланд, изјави дека Франција е во војна. Каков е планот на Франција за победа во таа војна? […]

» Read more

Сирискиот град Рака, упориштето на ИСИС, вечерва изгледа полошо од Берлин во 1944-та

Тешките руски бомбардери започнаа досега невидено силно бомбардирање на сирискиот град Рака, кој се смета за упориштето на ИСИС и главен град на Исламската Држава. Според руските медиуми и некои […]

» Read more
1 2 3