(ФОТО + ВИДЕО) Илјадници Кавадарчани излегоа масовно во подршка на Бетиан Китев и советничката листа на СДСМ

Во саботата вечерта на градскиот плоштад во Кавадарци ечеше „Победа, Победа“. Околу 4000 Кавадарчани, масовно како никогаш досега, излегоа на митингот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, да дадат подршка на […]

» Read more

(АНКЕТА) За која политичка партија ќе гласате на изборите на 11 декември?

Ве молиме одговорете на следнава онлајн анкета за рејтинзите на политичките партии во Република Македонија во пресрет на претстојните парламентарни избори на 11 декември: * Напомена: Системот не дозволува да […]

» Read more

СДСМ: Ќе им посака ли „Курир“ пријатен престој во Грција на Тодоров и Коневски

Откако во јавноста излегоа фотографии и мининистерот за здравство, Никола Тодоров и градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски на една од плажите во Грција, реагираше СДСМ. -Медиумските курири на Никола Груевски […]

» Read more

ЦО на СДСМ го овласти Заев да го продолжи процесот за излез од кризата

На седницата одржана вечерва, централниот одбор на СДСМ го поздрави исполнувањето на двата услови што ги постави партијата. „Се спречи одржување на криминални избори на 5 јуни и аболицијата целосно се […]

» Read more

(ВИДЕО) Сугарески: Аболираните криминалци сигурно нема да побараат укинување на аболицијата од Иванов

Криминалната врхушка со помош на ДУИ носат некаков закон за помилување. Ние не сме за закон за помилување, туку за целосно укинување на аболицијата на сите криминалци, рече синоќа пред […]

» Read more

(АНКЕТА) СДСМ во водство пред ВМРО-ДПМНЕ, трета новоформираната Левица

На онлајн анкетата на нашиот портал која траеше од 24-ти до 29-ти февруари 2016 година, победи СДСМ, пред ВМРО-ДПМНЕ и новоформираната Левица. На анкетата имаше вкупно 10,157 гласа. Социјал-Демократскиот Сојуз на […]

» Read more