(ФОТО + ВИДЕО) Илјадници Кавадарчани излегоа масовно во подршка на Бетиан Китев и советничката листа на СДСМ

Во саботата вечерта на градскиот плоштад во Кавадарци ечеше „Победа, Победа“. Околу 4000 Кавадарчани, масовно како никогаш досега, излегоа на митингот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, да дадат подршка на […]

» Read more

(АНКЕТА) За која политичка партија ќе гласате на изборите на 11 декември?

Ве молиме одговорете на следнава онлајн анкета за рејтинзите на политичките партии во Република Македонија во пресрет на претстојните парламентарни избори на 11 декември: * Напомена: Системот не дозволува да […]

» Read more

СДСМ: Ќе им посака ли „Курир“ пријатен престој во Грција на Тодоров и Коневски

Откако во јавноста излегоа фотографии и мининистерот за здравство, Никола Тодоров и градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски на една од плажите во Грција, реагираше СДСМ. -Медиумските курири на Никола Груевски […]

» Read more

ЦО на СДСМ го овласти Заев да го продолжи процесот за излез од кризата

На седницата одржана вечерва, централниот одбор на СДСМ го поздрави исполнувањето на двата услови што ги постави партијата. „Се спречи одржување на криминални избори на 5 јуни и аболицијата целосно се […]

» Read more

(ВИДЕО) Сугарески: Аболираните криминалци сигурно нема да побараат укинување на аболицијата од Иванов

Криминалната врхушка со помош на ДУИ носат некаков закон за помилување. Ние не сме за закон за помилување, туку за целосно укинување на аболицијата на сите криминалци, рече синоќа пред […]

» Read more

Заев: СДСМ ниту ќе учествува на избори на 5 јуни, ниту ќе ги дозволи

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од членот на Извршниот одбор на СДСМ, Благој Бочварски, претпладнето се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Република Македонија, Ваутер Пломп. Тема на […]

» Read more

Заев: Ако се укине СЈО, ќе продолжиме со бомбите

Тој ги прашува Мијалков, Груевски и Јанкулоска зошто се уште не ги предале прислушуваните материјали Опозицискиот лидер Зоран Заев денеска на новинарско прашање одговори дека доколку Специјалното јавно обвинителство се […]

» Read more

Владата ги поништи кадровските одлуки на Спасовски и Ременски

Владата ги поништи сите одлуки на Оливер Спасовски и Фросина Ременски, кои се однесуваат на  кадровските решенија на министрите од редовите на СДСМ, донесени од нивното стапување на функциите во […]

» Read more

(ВИДЕО) Заев: СДСМ нема да учествува на овие лажни избори

СДСМ нема оди на избори, објави лидерот на партијата Зоран Заев, на прес конференција по распуштањето на парламентот. „Без слободни избори нема слобода. Еден човек, еден глас. Овој принцип требаше […]

» Read more
1 2 3