Со утешна победа над Чиле македонските ракометари ги завршија олимписките квалификации

Во натпревар без резултатско значење, македонските ракометари ја победија селекцијата на Чиле со 30:27 полувреме 17:14. Откако по двата порази од Полска и Тунис, репрезентацијата на Македонија се збогува со […]

» Read more

Ивица Обрван си поднесе оставка

По поразот од Тунис со 26-32, селекторот на македонската ракометна репрезентација, Ивица Обрван, си поднесе оставка. Селекторот призна дека одигравме лошо, дека влеговме психолошки неподготвени на овој натпревар, но и […]

» Read more

Борко Ристовски две години во Барселона

Борко Ростовски, голманот на Рајн Некар Ловен и македонската ракометна репрезентација, од наредната сезона ќе биде член на Барселона. Информацијата, дека Ристовски ќе му се приклучи на актуелниот европски првак, […]

» Read more

РК Вардар минимално поразен на гостувањето во Германија

Македонскиот ракометен шампион, Вардар го претрпе петтиот сезонски пораз во Лигата на шампионите. Рајн Некар Левен со малку спортска среќа и упорност до последната секунда се избори за прв триумф […]

» Read more

Ванчо Димовски е новиот спортски директор на Металург

Поранешниот играч и капитен на Металург, Ванчо Димовски во иднина ќе ја обавува функцијата спортиски директор во клубот од Автокоманда. Димовски ќе има специфични задачи и ќе биде врската меѓу […]

» Read more

Германија е новиот Европски ракометен шампион

Репрезентацијата на Германија е новиот владетел со ракометна Европа. Младиот тим на Германија предводен од исландскиот чудотворец на клупата, Дагур Сигурдсон, во големото финале на ЕП 2016 во Полска, во […]

» Read more

Обрван: Откако сум селектор на Македонија овој пораз најсилно ме боли

Ивица Обрван ја презеде одговорноста за поразот од Белорусија и на кратко даде свое видување на натпреварот. Рече дека не знае точно што е причината, но недостигаше некоја желба и […]

» Read more
1 2 3 4