Скандалозна изјава на денешниот протест во Кавадарци

Според подржувачите на движењето „За Заедничка Македонија“ од Кавадарци, ЕУ е фашистичка организација, а НАТО злосторничко здружение. Ова беше јавно кажано од говорник на денешниот протест во Кавадарци пред 70-тина […]

» Read more

Синоќа најмасовниот и најтензичниот протест на Шарената револуција

Во продолжение низ фотографии и видеа погледнете како помина вечерашниот најмасовен протест на Шарената револуција во Скопје: -Бараме граѓаните да бидат дел од решението на кризата и доаѓаме за да […]

» Read more

(ГАЛЕРИЈА) 10-ти масовен граѓански протест на Шарената Револуција во Кавадарци

Кавадарчани по 10-ти пат излегоа на протест како дел од Шарената Револуција. Тие ги потенцираат барањата и условите искажани во Скопје на 06 јуни, на движењето Протестирам. А тоа се […]

» Read more

(ГАЛЕРИЈА) Преку 2000 граѓани на Кавадарци вчера масовно се кренаа против режимот

Вчера улиците на Кавадарци, како никогаш до сега, беа преплавени со народ, кој гласно извикуваше „Нема Правда! Нема Мир!“, „Мафија во робија“ и „Шутка не ти бега Никола“. Преку 2000 граѓани […]

» Read more

(ВИДЕО) Кавадарчани за денес го најавуваат најмасовниот протест против режимот

Кавадарци активно се подготвува за вечерашниот, како што велат организаторите на социјалните мрежи, најмасовен протест до сега. „Кавадарци во понеделник (30 мај 2016) излегува повторно на масовен протест против диктатурата […]

» Read more

(ВИДЕО) Кавадарчани ги обоија лицата на Груевски и Иванов

Кавадарчани вчера масовно против неуставната аболиција и еднопартиските избори. Над 1000 граѓани на Кавадарци по петти пат синоќа излегоа на протест како дел од „Шарената револуција“. Нивните барања беа: НЕ за избори […]

» Read more

(ВИДЕО) Со розови факели стаса Шарената револуција пред домот на Груевски

Шарената револуција со розови факели стаса на Бихаќка. Тука се пуштаат „бомби“ во кои се снимени разговори меѓу Гордана Јанкулоска и Зоран Ставрески. Се извикува „Грујо, мафија“, „Шутка не ти […]

» Read more

„Нема правда, нема мир! , Шутка не ти бега Никола,“ ечеше вчера од градскиот плоштад во Кавадарци

„Нема правда, нема мир! , Шутка не ти бега Никола,“ ечеше вчера од градскиот плоштад во Кавадарци, а десетина јајца завршија во фасадата и прозорците од општинската зграда. И четвртиот […]

» Read more

Сител користи фотографии од протестите против власта и ги претставува како протести на ГДОМ

Телевизијата Сител уште еднаш го зацементира медиумското дно кое уште многу одамна го достигнаа. Нивната пропаганда и лаги веќе немаат граници. Најновата нивна лага и будалаштина, е прикажувањето на фотографија […]

» Read more
1 2