(КОЛУМНА) Победа на поразените

Информациите за изборната победа од 11-ти декември на ВМРО-ДПМНЕ поминаа без препознатливата еуфорија за нивната јубилејна десета по ред победа. Изразите на лицата, зарипнатите гласови на говорниците и сите останати […]

» Read more

(АНКЕТА) За која политичка партија ќе гласате на изборите на 11 декември?

Ве молиме одговорете на следнава онлајн анкета за рејтинзите на политичките партии во Република Македонија во пресрет на претстојните парламентарни избори на 11 декември: * Напомена: Системот не дозволува да […]

» Read more

СДСМ: Ќе им посака ли „Курир“ пријатен престој во Грција на Тодоров и Коневски

Откако во јавноста излегоа фотографии и мининистерот за здравство, Никола Тодоров и градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски на една од плажите во Грција, реагираше СДСМ. -Медиумските курири на Никола Груевски […]

» Read more

(ВИДЕО) Сугарески: Аболираните криминалци сигурно нема да побараат укинување на аболицијата од Иванов

Криминалната врхушка со помош на ДУИ носат некаков закон за помилување. Ние не сме за закон за помилување, туку за целосно укинување на аболицијата на сите криминалци, рече синоќа пред […]

» Read more

Европските демохристијани и вртат грб на ВМРО-ДПМНЕ

Демохристијанската Европска народна партија (ЕПН), сестринската партија на ВМРО-ДПМНЕ и најголемата политичка формација во ЕУ, конечно призна дека најсериозната пречка на нашиот европски пат не е спорот со Грција туку […]

» Read more

(КОЛУМНА) Нокаут

Дури ни агресивната гебелсова пропаганда неможе овој пат да ја искриви сликата за евидентното распаѓање на веќе трулиот режим. Единствената константа во овој момент е нивниот крај, крај кој неможе […]

» Read more

Сител користи фотографии од протестите против власта и ги претставува како протести на ГДОМ

Телевизијата Сител уште еднаш го зацементира медиумското дно кое уште многу одамна го достигнаа. Нивната пропаганда и лаги веќе немаат граници. Најновата нивна лага и будалаштина, е прикажувањето на фотографија […]

» Read more

ЕУ: Сите партии да ја поддржат работата на СЈО

Вашингтон, Брисел и Лондон едноглaсни – одлуката на шефот на државата сериозно ја доведува во прашање заложбата за владеење на правото во земјава. Меѓународната заедница во првичните реакции изрази сериозна […]

» Read more
1 2 3 4