АБА лига: Ц.ѕвезда поведе во серијата против Цедевита

Кошаркарите на Црвена ѕвезда, по голема борба, го добија првиот меч од полуфинална серија со Цедевите во АБА лигата. Бранителот на трофејот славеше по дополнителните пет минути со 97:88, откако […]

» Read more
1 2 3