(АНКЕТА) За кого ќе гласате на претстојните претседателски избори?

Ве молиме одговорете на следнава онлајн анкета во врска со претстојните претседателски избори. Кој според вас треба да биде идниот претседател на Република Македонија? Можни се следниве комбинации: * Напомена: Системот […]

» Read more

(АНКЕТА) Кој според вас треба да биде идниот претседател на Република Македонија?

Ве молиме одговорете на следнава онлајн анкета во врска со претстојните претседателски избори. * Напомена: Системот не дозволува да гласате повеќе од еднаш од една IP адреса. Сепак, анкетата не […]

» Read more

(КОЛУМНА) Победа на поразените

Информациите за изборната победа од 11-ти декември на ВМРО-ДПМНЕ поминаа без препознатливата еуфорија за нивната јубилејна десета по ред победа. Изразите на лицата, зарипнатите гласови на говорниците и сите останати […]

» Read more

Сведок во полиција дал изјава дека пари лично му дал градоначалникот на Кавадарци Александар Панов

Најновата вест е дека сведок во полиција дал изјава дека примил поткуп лично од градоначалникот на Кавадарци Александар Панов. Седиштето на Сојузот на Ромите на Амди Бајрам во Кавадарци, е […]

» Read more

(ОБНОВЕНО + ФОТО) Полицијата во Кавадарци го блокира штабот на Сојузот на Ромите на Амди Бајрам под сомнеж за вршење поткуп

Во центарот на Кавадарци, полицијата го блокира изборниот штаб на Сојузот на Ромите на Амди Бајрам и Демократска партија на Ромите, под сомнение дека неколку лица внатре во просториите вршеле […]

» Read more

(АНКЕТА) За која политичка партија ќе гласате на изборите на 11 декември?

Ве молиме одговорете на следнава онлајн анкета за рејтинзите на политичките партии во Република Македонија во пресрет на претстојните парламентарни избори на 11 декември: * Напомена: Системот не дозволува да […]

» Read more

(КОЛУМНА) Зар и ти сине Бруте?

Кога влоговите во една игра стануваат се поголеми, тогаш сите достапни сретства стануваат релано корисни за да се дојде до посакуваната цел. Ако целта ги оправдува сретствата, како што вели […]

» Read more

Ахмети: Ќе поднесеме иницијатива за итно свикување на Собранието

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, преку својата Фејсбук страница најави дека ДУИ ќе поднесеме иницијатива за итно свикување на Собранието. „Последните случувања во земјата, и одењето на избори на 5 јуни, […]

» Read more

Хан: Важно е да има избори прифатени од меѓународната заедница

Еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан за Радио Слободна Европа изјави дека во Македонија е важно да се одржат избори кои ќе бидат прифатени од меѓународната […]

» Read more
1 2