Отрови кои секојдневно ги користиме, а предизвикуваат сериозни проблеми

Ако трудница престојува во просторија која е загадена од разни хемиски средства, тоа може да има ефекти на развојот на фетусот, особено на белите дробови и бубрезите на детето, а може […]

» Read more

5 намирници кои го поттикнуваат хормонот за раст

Не ја заборавајте улогата на правилната исхрана во изградбата на мускулите… Ананас „Ананасот е сјаен извор на сератонин, хормонот за задоволство. Јадете го доцна и подобрете го сонот и поттикнете […]

» Read more

Научниците откриле колку пати треба да трчате неделно за совршено здравје

И премалку и премногу е лошо за здравјето. Мора да го најдете идеалното време потребно за трчање неделно. Научниците откриле колку е тоа. Научниците ширум светот, долго време правеле испитувања […]

» Read more

Овој еликсир ги топи килограмите, а потребни ви се само две состојки за да го направите

Борбата со килограмите никогаш не била повкусна. Да, добро прочитавте, губењето на килограмите не мора да биде ниту мачно, ниту напорно, и тоа токму благодарение на овој еликсир. Само неколку […]

» Read more
1 2 3 4