EXIT прогласен за најдобар европски фестивал за 2016

Српскиот музички фестивал „Егзит“ е прогласен за најдобар европски фестивал за 2016 година во европската туристичка класификација „Најдобри европски дестинации“, што се подготвува во соработка со Европската комисија. „Егзит“ е […]

» Read more

Започнува сезоната на карневали низ светот

Од следниот викенд, годинава порано заради Велигден, почнуваат фештите низ Европа и светот. Најпознатата костимирана забава на планетата, онаа во Рио де Жанеиро, почнува на 5 февруари. Со спектакуларно отворање […]

» Read more

Неверојатни мали градови кои мора да ги посетите

Посетувањето на мали градчиња има сопствен шарм и честопати знае да биде релаксирачки. Насекаде во светот постојат мали градови со прекрасен пејсаж и голем избор на активности за туристи. Критериум […]

» Read more

Американци доаѓаат во Европа да го гледаат „Војна на ѕвездите“ еден ден порано

Најновата филмска епизода „Војна на ѕвездите: Силата се буди“, руши рекорди во кината. Филмот направи вистинска хистерија за само еден ден прикажување, и тоа само во Европа. Во САД денеска […]

» Read more

10 начини како да спиете подобро

Кога грижите го преокупираат вашиот живот, многу е поверојатно дека ќе развиете хронична несоница. Дознајте како до помалку грижи и повеќе сон. 1. Бидете успешни на професионално поле. Посветете се […]

» Read more
1 2 3