(ВИДЕО) Велески: Груевски поттикнува насилство за спас од одговорност за сторените криминали

Почитувани граѓани, Поттикнувањето насилство, поделби и омраза, немаат никаква врска ниту со државните интереси, ниту со интересите на граѓаните. Очајни се обидите на Никола Груевски, преку ангажирање на локални криминалци и […]

» Read more

(ВИДЕО) Кавадарчани ги обоија лицата на Груевски и Иванов

Кавадарчани вчера масовно против неуставната аболиција и еднопартиските избори. Над 1000 граѓани на Кавадарци по петти пат синоќа излегоа на протест како дел од „Шарената револуција“. Нивните барања беа: НЕ за избори […]

» Read more

(ВИДЕО) Со розови факели стаса Шарената револуција пред домот на Груевски

Шарената револуција со розови факели стаса на Бихаќка. Тука се пуштаат „бомби“ во кои се снимени разговори меѓу Гордана Јанкулоска и Зоран Ставрески. Се извикува „Грујо, мафија“, „Шутка не ти […]

» Read more

Дескоска: Во Виена може да се преговара само за заминувањето на Груевски и неговите од власта!

Во Виена ќе се патува со силен стимул од растечкото  општограѓанско и антивладино незадоволство, вели Рената Тренеска –Дескоска. Таа во интервју за Фактор оценува дека до следните избори е неопходна […]

» Read more

ГРУЕВСКИ: Доста беше, одиме на избори

„Доста беше, одиме на избори и нека победи подобриот; нека победи тој во кого граѓаните имаат поголема доверба“, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на вчерашната прес-конференција, по  распуштањето на Собранието, […]

» Read more

(ВИДЕО) Заев повика на широк фронт против Груевски

Македонија, заедно ја продолжуваме борбата за слобода, повикувам на широк граѓански фронт против Никола Груевски, во платформа за Слободна Македонија, политичките партии, НВО, професорите, вработени и невработени, синдикатите, сите борци […]

» Read more

Колкав имот има Никола Груевски по заминувањето од функцијата?

Имотниот лист на Никола Груевски го нема на сајтот на антикорупциска комисија. Иако е поминат законскиот рок од триесет дена од неговото заминување од премиерската функција за тој да го […]

» Read more

30 дневен притвор за началникот на 5 управа на МВР Горан Грујевски

30 дена доби му одреди  Кривичниот суд на Горан Груевски, првоосомничен во случајот „Тврдина“. Судот го уважил барањето на Специјалното јавно обвинителство за изрекување на мерката притвор поради основано сомневање […]

» Read more
1 2 3