Променливо облачно со повремен дожд

Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Од пладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во југоисточните делови. Мининалната температура ќе […]

» Read more

Времето облачно со повремен дожд, од сабота постабилно

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови каде што на планините врнежите ќе бидат и од снег. Ќе дува ветер од […]

» Read more

Врнежи од снег на Маврово, Пресека, Ѓавато, магла на Страцин

Сообраќајот на сите патишта во Македонија се одвива без забрани, по влажни коловози, на повисоките места во западниот и југозападниот дел од државата наместа со остатоци од кашест снег на […]

» Read more

Денеска сончево со температури и до 21 степен, утре дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува умерен, повремено засилен југозападен ветер, особено во западните делови. Максималните дневни температури ќе […]

» Read more

Сончево и студено денес, од утре благ пораст на температурите

Времето во целата земја денеска ќе биде стабилно, сончево и студено со повисоки дневни температури од вчерашните. Таква е прогнозата и за наредните денови. Денеска во Скопје дневната температура ќе […]

» Read more
1 2