Времето облачно со повремен дожд, од сабота постабилно

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови каде што на планините врнежите ќе бидат и од снег. Ќе дува ветер од […]

» Read more

На почетокот на 2016та не очекува студен бран со први снегови

Сончевото време ќе трае до среда, кога не очекува првиот посериозен студен бран со можност и за првите снежни наноси. И тоа баш на почетокот на 2016-та. Релативното топло за […]

» Read more

Сончев викенд, уште посончева следна недела

Викендот ќе имаме пријатно сончево време преку денот, со релативно ниски температури преку ноќта, кои се нормални за овој период од годината. За време на викендот температурите ќе се движат […]

» Read more

Неделава не очекува променливо време, со повремени врнежи од дожд

Неделава која следи ќе имаме повремено облачно време, со одредени сончеви периоди, но и со повремени дождливи периоди. Денеска времето ќе биде релативно сончево со повремени облачни периоди, кои во […]

» Read more

Временска прогноза: сончево и стабилно време до недела

Сончевото и стабилно време продолжува се до недела, кога исто така ќе имаме висока температура до 20 степени. Есента сеуште се нема покажано во своето вистинско светло, иако лисјата на […]

» Read more

Следуваат 3 топли денови, мало заладување во недела и потоа повторно затоплување

Пролетниве температури, невообичаени за овој период од годината, продолжуваат до недела, кога ќе имаме мало заладување, кое ќе трае кратко и повторно од наредна недела ќе имаме сончево и стабилно […]

» Read more

Временска прогноза: наредна недела сончево со температури до 26 степени

Небаре почнува пролетта, а не доцна есен, дневните температури од наредна недела ќе се искачат и до 26 степени целзиусови. Викендов ќе биде сончево со дневни температури како изминатава недела, […]

» Read more
1 2