Премолчено во „отчетот“ на ВМРО-ДПМНЕ: Реално, 600.000 млади избегаа од Македонија, за да не станат „робови“ во сопствената држава!

На официјалната страница на ВМРО–ДПМНЕ е објавен „Отчет“ за наводните успеси во 10-годишното владеење со Македонија, со пропагандниот слоган: „Реално! Работа, сигурност, напредок!“ Во извештајот како ударни, се изнесени податоци […]

» Read more

Тепачка во штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци на 2 дена пред изборите

Уште еден скандал во општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци. Кавгите и вербалните пресметки кои се случуваа за време на целата кампања, синоќа преминале во физичка тепачка, дознаваме од членови […]

» Read more

(ГАЛЕРИЈА) Фијаско на ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Кавадарци

Расколот во ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци, катастрофално се одрази врз излезноста на митингот на оваа партија синоќа во Кавадарци. Кавадарчани коментираат дека ова бил најслабиот митинг во историјата на Кавадарци. Без еуфорија, […]

» Read more

СКАНДАЛ: Раскол во ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

Зовриената атмосфера која владееше веќе месец дена во Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, по поставувањето на Панчо Минов за кандидат за пратеник, синоќа кулминираше. Членови на партијата поставија транспарент на […]

» Read more

(АНКЕТА) За која политичка партија ќе гласате на изборите на 11 декември?

Ве молиме одговорете на следнава онлајн анкета за рејтинзите на политичките партии во Република Македонија во пресрет на претстојните парламентарни избори на 11 декември: * Напомена: Системот не дозволува да […]

» Read more

(КОЛУМНА) Сизифови маки

По завршувањето на летните одмори, СЈО повторно е ставено во погон и работи во полна пареа чешлајќи ги криминалните активности на мафијашката структура на власт. Меѓутоа недостатокот на специјално судско […]

» Read more

(АНКЕТА) СДСМ во водство пред ВМРО-ДПМНЕ, трета новоформираната Левица

На онлајн анкетата на нашиот портал која траеше од 24-ти до 29-ти февруари 2016 година, победи СДСМ, пред ВМРО-ДПМНЕ и новоформираната Левица. На анкетата имаше вкупно 10,157 гласа. Социјал-Демократскиот Сојуз на […]

» Read more