Второ полувреме од вечното дерби. Тиквешијата повторно на нозе!

Кавадарци и Неготино повторно пулсираат во исчекување на едно од најголемите дербија во македонската фудбалска историја. Овој пат, Кавадарчани ќе бараат одмазда на теренот на противникот за поразот есента на […]

» Read more

РК Вардар минимално поразен на гостувањето во Германија

Македонскиот ракометен шампион, Вардар го претрпе петтиот сезонски пораз во Лигата на шампионите. Рајн Некар Левен со малку спортска среќа и упорност до последната секунда се избори за прв триумф […]

» Read more

Арпад Штербик е најдобар голман во осмото коло, Дибиров во топ-5 гола

Поразот на Вардар од Барселона ќе боли уште долго, затоа што вардарци одиграа добар меч и заслужија повеќе од нула. Доказ за тоа е, веројатно, најдобриот нивен поединец, Арпад Штербик, […]

» Read more

Барса го симна Вардар од врвот

Македонскиот шампион Вардар му ја препушти лидерската позиција во групата Б во Лигата на шампионите, по вечерашното гостување кај европскиот првак Барселона, која триумфираше во „Палау Блауграна” со 31-30, нанесувајќи […]

» Read more
1 2