Промоции во Chapter Lounge Bar

Chapter Lounge Bar кој се наоѓа во Skopje CityMall ви нуди одлични пакети на промоции. Денес ви презентираме некои од тие промоции.

Почнуваме со утрата во Chapter кога имате можност да искомбинирате еспресо + цеден сок од портокал по промотивна цена од 130 денари. Оваа промотивна цена важи секој ден до 14 часот. Утрата се дефинитивно поубави со кафето во Chapter.

Понатаму, доколку во среда изберете чизбургер + кока кола, добивате специјална промотивна цена од 230 денари за таа комбинација.

Одиме понатаму… Викендот (петок, сабота и недела) се денови за излегување и забава. Во Chapter за време на целиот викенд има промоција на коњак Наполеон, кој е по цена од 80 денари по чаша, и вотка absolut која е по цена од 100 денари по чаша.

Во недела имате можност да пробате од прекрасните специјалитети во Chapter и тоа на попуст од 30%. Значи секоја недела до 14 часот во Chapter има попуст од 30% на целото мени за храна.

Затоа за вистинска дружба со пријателите, за квалитетна и вкусна храна, за пријатен
амбиент и кафе муабет, повелете во CH2PTER Lounge Bar Skopje City Mall! Chapter Lounge Bar може да ги контактирате на телефонот 075-490-155 или преку фејсбук.