Откријте зошто храната во Brooklyn Lounge Bar SkopjeCityMall е специјална?

Brooklyn Lounge Bar е еден од најпознатите брендови во Скопје кога се однесува и на денска кафе шема и на квалитетна храна. Денес сакаме да ви издвоиме некои од специјалитетите кои ги има во Brooklyn Lounge Bar.

Почнуваме со Бруклин круна, превкусен оброк кој е компбинација од пилешко филе роловано со пршута, моцарела и сос од печурки.

Понатаму, тука е незаменливиот New York Deluxe, кој е препознатлив за Brooklyn Lounge Bar и кој ќе ве држи сит кроз целиот ден.

Зарем треба да коментираме нешто повеќе за пастата карбонара од која со самиот вкус ве привлекува да ја конзумирате со голема сласт.

Зборувавме дека ако сте гладни, а сакате добро да ја заситите гладта, Brooklyn Lounge Bar е правото место за вас. Одберете Manhattan Burger и нема да зажалите.

За десерт ви препорачуваме егзотична палачинка со ванила и прелив од шумско овошје.