Меморијален турнир ‚‚Вуко Каров‘‘ и ‚‚Тиквешки Легенди‘‘

Вуко Каров

На 25.02.2018 (недела) ќе се одржи традиционалниот 19-ти по ред Меморијален турнир ‚‚Вуко Каров‘‘ и ‚‚Тиквешки Легенди‘‘ Кавадарци. На Меморијалниот турнир ‚‚Вуко Каров‘‘ и ‚‚Тиквешки Легенди‘‘ Кавадарци, активно учество земаа […]

» Read more

(СКАНДАЛ) Политички реваншизам во ФК Тиквеш. Двајца тренери избркани по директна наредба на градоначалникот

Огромен скандал во фудбалскиот клуб Тиквеш од Кавадарци. Двајца млади фудбалски тренери денеска се избркани од работа по директна наредба на градоначалникот на Кавадарци, бидејќи биле членови и симпатизери на […]

» Read more

Атлетико Мадрид со еден, но вреден гол предност оди во Минхен

Атлетико Мадрид го совлада Баерн Минхен со 1-0 во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите што се одигра на „Висенте Калдерон“. Саул Нигез со велемајсторски соло пробив во 11.минута […]

» Read more

Второ полувреме од вечното дерби. Тиквешијата повторно на нозе!

Кавадарци и Неготино повторно пулсираат во исчекување на едно од најголемите дербија во македонската фудбалска историја. Овој пат, Кавадарчани ќе бараат одмазда на теренот на противникот за поразот есента на […]

» Read more

Уште еден пораз на македонската фудбалската репрезентација

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Бугарија 0:2, во пријателски натпревар, кој во вторникот вечерта се одигра на стадионот „Филип Втори“, во Скопје. Македонските репрезентативци го запишаа третиот последователен пораз, […]

» Read more

Ливерпул го надигра Јунајтед

Ливерпул славеше над Манчестер Јунајтед со 2:0, во првото соочување на двата најголеми англиски клуба во европските купови. Покрај Ливерпул сигурна предност пред осминафиналните реванши стекна Виљареал против Баер Леверкузен […]

» Read more
1 2 3 7