Федерер го совлада Надал и дојде до својата деветта титула

Роже Федерер стигна до деветтата титула на домашниот терен во Базел, неговиот роден град. Тој во големото финале го совлада својот голем ривал Рафаел Надал со 2:1 во сетови (6:3, […]

» Read more

Дејан Недев е светски првак во карате

Најдобриот македонски каратист Дејан Недев оствари историски резултат на Светското првенство во карате, освојувајќи го златниот медал на Обединетиот карате шампионат во традиционално, модерно и контактно карате, што се одржа […]

» Read more

Нико Розберг: Титулата на Мерцедес не ме прави среќен

Германскиот возач Нико Розберг имаше ужасна трка за Големата награда на Русија иако најавата за неа беше доста добра. Во саботата, Германецот ја освои пол позицијата и се очекуваше да […]

» Read more

Ѓоковиќ го декласираше Иснер и се избори за пласман во полуфиналето

Новак Ѓоковиќ многу лесно со само четири изгубени гејма го победи Џон Иснер и се пласираше помеѓу најдобрите четири на турнирот во Пекинг.   Мечот не траеше ниту еден саат, […]

» Read more

Поради промени во издувниот систем следната сезона F1 болидите ќе бидат погласни

Проблемот со звукот на моторите неделава се најде под лупата на ФИА. За да ја поправи ситуацијата, раководното тело има намера на спроведе измени во системот за издувни гасови на […]

» Read more

Македонецот кој стана светски шампион во маратонско пливање

Дали сте слушнале за Евгениј Поп Ацев? Светскиот шампион во маратонско пливање, кој оваа година го „покори“ светот. Изминатата недела медиумите во Македонија беа преокупирани со учествата на нашите кошаркари […]

» Read more
1 2