(ВИДЕО) Млад Кавадарчанец освои прво место на Балкански турнир во кик бокс

Младиот Кавадарчанец Филип Ризов освои прво место на Балкански турнир во кик бокс. Ризов во категоријата до 57 килограми го освои златниот медал. Генерално Кавадарчани забележаа одлични резултати на овој турнир. Кик […]

» Read more

Ѓоковиќ го освои и Ролан Гарос: Трет тенисер во историјата со четирите Гренслем турнири!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се запиша во историјата на светскиот тенис издвојувајќи се како трет човек, а прв од 1969 година, кој ги освои сите четири најголеми турнири во низа. […]

» Read more

Вашето здравје и тело заслужуваат внимание! Повелете во Extreme Gym Fitness – Кавадарци

* комерцијална промоција „Фитнесот не е за тоа да имаш подобро тело од некој друг, туку да имаш подобро тело отколку што си имал порано.“ Вашето здравје и тело заслужуваат […]

» Read more