(ВИДЕО) Млад Кавадарчанец освои прво место на Балкански турнир во кик бокс

Младиот Кавадарчанец Филип Ризов освои прво место на Балкански турнир во кик бокс. Ризов во категоријата до 57 килограми го освои златниот медал. Генерално Кавадарчани забележаа одлични резултати на овој турнир. Кик […]

» Read more

Ѓоковиќ го освои и Ролан Гарос: Трет тенисер во историјата со четирите Гренслем турнири!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се запиша во историјата на светскиот тенис издвојувајќи се како трет човек, а прв од 1969 година, кој ги освои сите четири најголеми турнири во низа. […]

» Read more

Серена и Кербер во финалето на АО

Серена Вилијамс и Анжелик Кербер ќе играат во финалето на првиот годинашен Грен слем турнир, Австралија Опен. Бранителката на титулата, Американката Вилијамс, ја продолжи доминацијата против Агњешка Радванска, која во […]

» Read more

Србија прв финалист на ЕП во ватерполо

Најголемиот фаворит за освојување на златниот медал на Европското првенство во ватерполо, кое се одржува во Белград, домашната репрезентација на Србија избори пласман во финалето. Србите, кои ја бранат титулата, […]

» Read more

Ѓоковиќ и Серена со победи стартуваа на АО

Бранителите на титулите на првиот Грен слем турнир во сезоната, Новак Ѓоковиќ во машка и Серена Вилијамс во женска конкуренција, со максимални победи го започнаа учеството на Аустралиан Опен. Ѓоковиќ, […]

» Read more

Вашето здравје и тело заслужуваат внимание! Повелете во Extreme Gym Fitness – Кавадарци

* комерцијална промоција „Фитнесот не е за тоа да имаш подобро тело од некој друг, туку да имаш подобро тело отколку што си имал порано.“ Вашето здравје и тело заслужуваат […]

» Read more

Руските атлетичари суспендирани од сите натпревари поради огромен допинг скандал

Светската Атлетска Федерација, на нивниот веб сајт објави дека Русија е исклучена на неодредено време од сите натпревари во атлетика. Ова значи дека можеби на руските атлетичари нема им биде […]

» Read more

MOTO GP: Кој ќе биде новиот шампион, Лоренцо или Роси ?

Хорхе Лоренцо и Валентино Роси денеска ќе се борат за шампионската титула во можеби највозбудливата Мото ГП трка досега, сите со нетрпение ги очекуваат случувањата во Валенсија. Дојде денот, во […]

» Read more
1 2