Меморијален турнир ‚‚Вуко Каров‘‘ и ‚‚Тиквешки Легенди‘‘

Вуко Каров

На 25.02.2018 (недела) ќе се одржи традиционалниот 19-ти по ред Меморијален турнир ‚‚Вуко Каров‘‘ и ‚‚Тиквешки Легенди‘‘ Кавадарци. На Меморијалниот турнир ‚‚Вуко Каров‘‘ и ‚‚Тиквешки Легенди‘‘ Кавадарци, активно учество земаа […]

» Read more

(ВИДЕО) Бетиан Китев: Да го вратиме сјајот на спортот во Кавадарци

Денеска кандидатот за градоначалник на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија за Кавадарци, Бетиан Китев, ги презентираше проектите од својата програма кои се однесуваат на спортот и спортистите во Кавадарци. „Почитувани спортисти, […]

» Read more

(СКАНДАЛ) Политички реваншизам во ФК Тиквеш. Двајца тренери избркани по директна наредба на градоначалникот

Огромен скандал во фудбалскиот клуб Тиквеш од Кавадарци. Двајца млади фудбалски тренери денеска се избркани од работа по директна наредба на градоначалникот на Кавадарци, бидејќи биле членови и симпатизери на […]

» Read more

(ВИДЕО) Млад Кавадарчанец освои прво место на Балкански турнир во кик бокс

Младиот Кавадарчанец Филип Ризов освои прво место на Балкански турнир во кик бокс. Ризов во категоријата до 57 килограми го освои златниот медал. Генерално Кавадарчани забележаа одлични резултати на овој турнир. Кик […]

» Read more

Ѓоковиќ го освои и Ролан Гарос: Трет тенисер во историјата со четирите Гренслем турнири!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се запиша во историјата на светскиот тенис издвојувајќи се како трет човек, а прв од 1969 година, кој ги освои сите четири најголеми турнири во низа. […]

» Read more

Атлетико Мадрид со еден, но вреден гол предност оди во Минхен

Атлетико Мадрид го совлада Баерн Минхен со 1-0 во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите што се одигра на „Висенте Калдерон“. Саул Нигез со велемајсторски соло пробив во 11.минута […]

» Read more

Со утешна победа над Чиле македонските ракометари ги завршија олимписките квалификации

Во натпревар без резултатско значење, македонските ракометари ја победија селекцијата на Чиле со 30:27 полувреме 17:14. Откако по двата порази од Полска и Тунис, репрезентацијата на Македонија се збогува со […]

» Read more
1 2 3 18