(ГАЛЕРИЈА) Раскошната претседателска палата на Ердоган

Отоманските султани може да му позавидуваат. Ваква палата немал ниту Суљеман Величествениот. Ви ја прикажуваме палатата на „новиот турски султан“ Ердоган Први, која официјално чинеше 615 000 000 € (615 милиони […]

» Read more

(ВИДЕО) Терористи планирале крвав бомбашки напад во Сараево на 31 декември, сакале да убијат над 100 луѓе

Припадниците на групата радикални исламисти кои на почетокот на неделата беа уапсени во Сараево планирале смртоносен напад во главниот град на Босна и Херцеговина на 31 декември со цел да […]

» Read more

Словенците го отфрлија законот за геј бракови

Словенците на референдумот кој беше одржан вчера го отфрлија законот со кој на истополовите двојки им се овозможува склучување брак и посвојување деца, покажуваат првичните резултати од државната изборна комисија. Против […]

» Read more

Црна Гора: Русија да не се меша во внатрешни прашања

Одлучувањето за потврдата за полноправно членство е во домен на институциите на Црна Гора, пред сè, на Собранието, реагираше црногорското министерство за надворешни работи на повикот на Москва да се […]

» Read more

(ВИДЕО) Во пропагандно видео на болните умови од ИСИС се спомнува и Македонија

Исламска Држава е позната по големата пропаганда со која привлекува приврзаници од целиот свет. Во едно од тие пропагандни видеа, се спомнува и Македонија. Болните умови од Исламската Држава во […]

» Read more

Тесна победа на ХДЗ во Хрватска, недоволна самите да формираат Влада

Победник на вчерашните парламентарни избори во Хрватска е „Татковинската коалиција“, предводена од Хрватската демократска заедница (ХДЗ) со освоени 59 пратенички места, додека коалицијата „Хрватска расте“ предводена од владејачката Социјалдемократска партија […]

» Read more
1 2