ВМРО- ДПМНЕ Кавaдарци контра сопствената одлука!

Пред само неколку денови на седницата на советот на општина Кавадарци, со гласовите на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ беше изгласано одлука за покачување на цената за собирање и транспорт на […]

» Read more

Трибина со Стево Пендаровски во Кавадарци

Во домот на културата “Иван Мазов Климе” во Кавадарци, се одржа граѓанска трибина со претседателкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски. Кавадарчани покажаа огромен интерес за оваа трибина. Домот […]

» Read more

(ГАЛЕРИЈА) Тотално фијаско на митингот на Силјановска во Кавадарци

Доколку го искористиме зборот слаб митинг тоа би било преувеличување. На Мицковски и Силјановска вечерва им се случи вистинска катастрофа во Кавадарци. Едвај 250 луѓе присуствуваа на убедливо најслабиот митинг […]

» Read more

ЕКСКЛУЗИВНО: Членството на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци контра Силјановска

Штабовите на ОК ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци утринава осамнаа со поставен транспарент “Гога не е ВМРО”. Ова се случува во пресрет на вечерашниот митинг на Силјановска во Кавадарци. Членовите на ВМРО-ДПМНЕ […]

» Read more

(ФОТО) Кавадарчани со масовна подршка за Стево Пендаровски

Уште првиот ден од кампањата за претседателските избори покажа кој ќе биде фаворитот на македонските граѓани, а кој е аутсајдерот. Како велат, една слика илјада зборови. Подршката за Стево Пендаровски […]

» Read more

(АНКЕТА) За кого ќе гласате на претстојните претседателски избори?

Ве молиме одговорете на следнава онлајн анкета во врска со претстојните претседателски избори. Кој според вас треба да биде идниот претседател на Република Македонија? Можни се следниве комбинации: * Напомена: Системот […]

» Read more

(АНКЕТА) Кој според вас треба да биде идниот претседател на Република Македонија?

Ве молиме одговорете на следнава онлајн анкета во врска со претстојните претседателски избори. * Напомена: Системот не дозволува да гласате повеќе од еднаш од една IP адреса. Сепак, анкетата не […]

» Read more

(ГАЛЕРИЈА) 6 компании од Македонија и градоначалникот на Струмица во работна посета на Шпанија

Зголемената проектна активност помеѓу Македонија и ЕУ во оваа година, како и вмрежувањето на компании од Македонија со партнери од неколку Европски држави вроди со плод. Општина Струмица како лидер […]

» Read more
1 2 3 4