(ФОТО) Кавадарчани бараат од локалната власт да преземе мерки за намалување на загадувањето

Најновите мерења на загаденоста на воздухот, покажува дека Кавадарци е во првите 3 града во Македонија според загаденоста. Според официјалните податоци од Министерството за животна средина и просторно планирање, во […]

» Read more

Променливо облачно со повремен дожд

Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Од пладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во југоисточните делови. Мининалната температура ќе […]

» Read more

Времето облачно со повремен дожд, од сабота постабилно

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови каде што на планините врнежите ќе бидат и од снег. Ќе дува ветер од […]

» Read more

Врнежи од снег на Маврово, Пресека, Ѓавато, магла на Страцин

Сообраќајот на сите патишта во Македонија се одвива без забрани, по влажни коловози, на повисоките места во западниот и југозападниот дел од државата наместа со остатоци од кашест снег на […]

» Read more

Денеска сончево со температури и до 21 степен, утре дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува умерен, повремено засилен југозападен ветер, особено во западните делови. Максималните дневни температури ќе […]

» Read more
1 2 3