ВМРО- ДПМНЕ Кавaдарци контра сопствената одлука!

Пред само неколку денови на седницата на советот на општина Кавадарци, со гласовите на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ беше изгласано одлука за покачување на цената за собирање и транспорт на […]

» Read more

Трибина со Стево Пендаровски во Кавадарци

Во домот на културата “Иван Мазов Климе” во Кавадарци, се одржа граѓанска трибина со претседателкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски. Кавадарчани покажаа огромен интерес за оваа трибина. Домот […]

» Read more

(ГАЛЕРИЈА) Тотално фијаско на митингот на Силјановска во Кавадарци

Доколку го искористиме зборот слаб митинг тоа би било преувеличување. На Мицковски и Силјановска вечерва им се случи вистинска катастрофа во Кавадарци. Едвај 250 луѓе присуствуваа на убедливо најслабиот митинг […]

» Read more

ЕКСКЛУЗИВНО: Членството на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци контра Силјановска

Штабовите на ОК ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци утринава осамнаа со поставен транспарент “Гога не е ВМРО”. Ова се случува во пресрет на вечерашниот митинг на Силјановска во Кавадарци. Членовите на ВМРО-ДПМНЕ […]

» Read more

(ФОТО) Кавадарчани со масовна подршка за Стево Пендаровски

Уште првиот ден од кампањата за претседателските избори покажа кој ќе биде фаворитот на македонските граѓани, а кој е аутсајдерот. Како велат, една слика илјада зборови. Подршката за Стево Пендаровски […]

» Read more

Нов македонски бренд на часовници TACT

Елегантни, модерни и префинети. Вака можеме да ги опишеме часовниците од новиот македонски бренд TACT. TACT е прва компанија во Македонија со сопствено производство на часовници, кои се дизајнирани во […]

» Read more

Премиерот Заев на трибина во Кавадарци „Силна економија – шанса за сите“

Во текот на вчерашниот ден во големата сала во Домот на културата „Иван Мазов-Климе“ во Кавадарци, беше одржана економска трибина „Силна економија – шанса за сите“, со премиерот Зоран Заев […]

» Read more

(АНКЕТА) За кого ќе гласате на претстојните претседателски избори?

Ве молиме одговорете на следнава онлајн анкета во врска со претстојните претседателски избори. Кој според вас треба да биде идниот претседател на Република Македонија? Можни се следниве комбинации: * Напомена: Системот […]

» Read more
1 2 3 10