10 причини зошто сокот од домати е одличен за здравјето

Според нутриционистите сокот од домати е најхранливиот облик на овој плод. Особено се препорачува за спортистите и рекреативците за жешките летни денови. Сокот од домати содржи многу активни состојки, а […]

» Read more

Младинска кампања: Говор на почитување наспроти говор на омраза

На ден 14.02.2018 во просториите на ОУ “Гоце Делчев” во Кавадарци се реализира работилница на тема “Говор на почитување наспроти говор на омраза”. Работилницата беше реализирана од Снежана Андреева, магистер […]

» Read more

(ЕКСКЛУЗИВНО) Плати за 2, добиј 1 месец гратис вежбање во теретана во Кавадарци

Теретаната Extreme Gym од Кавадарци до 31 јануари нуди ексклузивна можност со тоа што ако платите за 2 месеци, добивате гратис еден месец вежбање. Extreme Gym Fitness клуб е најдобрата […]

» Read more

Научниците откриле колку пати треба да трчате неделно за совршено здравје

И премалку и премногу е лошо за здравјето. Мора да го најдете идеалното време потребно за трчање неделно. Научниците откриле колку е тоа. Научниците ширум светот, долго време правеле испитувања […]

» Read more