5 намирници кои го поттикнуваат хормонот за раст

Не ја заборавајте улогата на правилната исхрана во изградбата на мускулите… Ананас „Ананасот е сјаен извор на сератонин, хормонот за задоволство. Јадете го доцна и подобрете го сонот и поттикнете […]

» Read more

Овој еликсир ги топи килограмите, а потребни ви се само две состојки за да го направите

Борбата со килограмите никогаш не била повкусна. Да, добро прочитавте, губењето на килограмите не мора да биде ниту мачно, ниту напорно, и тоа токму благодарение на овој еликсир. Само неколку […]

» Read more

Со цвекло до подобар имунитет

Нутриционистите цвеклото особено го препорачуваат во диеталната исхрана, за чистење на организмот од токсини и за зајакнување на имунитетот. Богато со витамини, минерали и влакна, цвеклото е вистински „еликсир за […]

» Read more

Со една лажица маслиново масло до подобро здравје, виталност, здрав изглед и добро расположение

Чистиот црн дроб значи здравје, виталност, здрав изглед и добро расположение… Маслиновото масло помага во отворањето на каналите на црниот дроб и жолчното кесе. Лимонот, исто така, е добар во […]

» Read more
1 2 3