Џоломарите од Ресава ќе бркаат лоши духови во Словенија

Џоломарите од кавадаречкото село Ресава ќе бркаат лоши духови во Словенија, денеска тие заминаа на карневал во словенечкиот град Птуј. „Ќе бидеме дел од карневалскито дефиле кое ќе се одржи […]

» Read more

Неверојатни мали градови кои мора да ги посетите

Посетувањето на мали градчиња има сопствен шарм и честопати знае да биде релаксирачки. Насекаде во светот постојат мали градови со прекрасен пејсаж и голем избор на активности за туристи. Критериум […]

» Read more

Wizz Air воведува дестинации од Скопје кон Берлин, Братислава и Копенхаген

Нискобуџетна авиокомпанија Wizz Air го најави своето понатамошното проширување на својата мрежа во Македонија со три нови рути од Скопје. WIZZ ќе го поврзе главниот град на Македонија со Берлин […]

» Read more

Ремек дело на познат архитект, куќа која лебди над океан

Уште во 1987 година кога познатиот архитект, Frenk Dikson го изгради ова неверојатно ремек дело на самата обала во Австралија, во пределот Викторија, куќата важи за вистинска атракција. „Тајно оружје“ е […]

» Read more

(ФОТО) Прекрасна куќа-одморалиште со авантуристички дух во шумите на Индија

Сокриена длабоко во шумите на јужна Индија, оваа реновирана авантуристичка куќа – одморалиште нуди идеален простор за оние кои посакуваат бегство од градската бука и одмор во природа… Наречена Horbill House, оваа […]

» Read more
1 2