(ВИДЕО) Колку заработуваат најдобрите гејмери на планетата?

gejmeri

Гејмерската индустрија е доста профитабилна и нејзините менаџери па и гејмери заработуваат огромни парични средства. Спрема податоците на XY гејминг од почетокот на 2017 година, 5-те најплатени играчи во светот доаѓаат на […]

» Read more

(ВИДЕО) Погледнете како Доналд Трамп го направија пепел на последната телевизиска дебата

Последната телевизиска дебата на Fox News која се одржуваше во Детроит помина во знакот на здружени напади на републиканските кандидати против Доналд Трамп, кој моментално е во водство кај Републиканците. […]

» Read more

(ВИДЕО) Мигрантите ја пробија оградата кај Гевгелија, македонската полиција ги растера со димни бомби

Денеска беше вжештено на македонско-грчката граница кај Идомени, кога стотици мигрантии се обидоа да ја срушат оградата и да влезат на македонска територија. Полицијата мораше да употреби солзавец и димни […]

» Read more

(ВИДЕО) Повторно вулгарен гест на пратеникот Пишев

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Васил Пишев и денеска реагираше со вулгарен гест додека дискутираше Горан Сугарески. Пишев и претходно беше фотографиран како го покажува средниот прст кон пратениците на СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ […]

» Read more

(ВИДЕО) СОЛЗИ НА „ЗЛАТНА БУБАМАРА“: Игор Џамбазов пееше за својот живот, публиката занеме

Зборовите на Џамбазов ја трогнаа публиката, сите станаа на нозе и после тажниот молк, со громогласен аплауз го поздравија човекот кој е икона во нашето современо општество. Ниту мажите не […]

» Read more

(ВИДЕО) Говорот на Фатиме Фетаи, жената која ја воодушеви македонската јавност

Самодоверба, елоквенција, сигурност, познавање на она што го зборува, строгост, отсечност, праведливост. Ова се само некои од епитетите со кои може да се опише жената која вчера со својот настап […]

» Read more
1 2 3 6