Зошто ЛЕД ламбите се толку популарни?

led lambi

Кога некој ќе спомне „лед ламба“ веднаш тоа не асоцира на смирувачка илуминација, врвен квалитет, економичност и долготрајност. Лед осветлувањето во голем дел се разликува од класичното осветлување. Причините за […]

» Read more

Прескокнете Го Стругањето – Постојат Подобри Начини Да Одмрзнете Шофершајбна

Излегувате наутро од вашиот топол дом накај паркингот, размислувате како ќе си седнете на топлото седиште во вашиот автомобил, ќе го стартувате автомобилот, греењето и ќе уживате во топлото возење […]

» Read more

Додека не е предоцна…Еве кога треба да го замените акумулаторот

Акумулаторот на вашето возило откажал послушност во најлош можен момент кога утринските температури се и под нулата. Но, не се само овие ниски есенско/зимски температури виновни за фактот што вашиот […]

» Read more

(ВИДЕО) Министерот Николовски најави субвенции од 6 денари по килограм продадена праска

Министерот за Земјоделство, Шумарство и Водостопанство денеска најави субвенции за овоштарите од Росоман и производители на праски, со цел да се надмине кризата во откупот на праски. По денешните блокади […]

» Read more

Нов и уникатен co-working space во Скопје. Место каде што ќе можеш да ја градиш својата успешна приказна!

Work for yourself, not by yourself, токму тоа е мотото на OpenSpace, новиот социјално инклузивен co-working простор во Скопје, со својата локација на Бихаќка 3 (на самиот агол помеѓу Огнен […]

» Read more

Винарската визба ,,Повардарие“ оди во стечај

Шок и неверување во Тиквешијата по информацијата дека во среда за ВВ ,,Повардарие,, од Неготино најверојатно ќе сеобјави дека   оди во стечај. Тогаш е  закажано рочиште за отворање стечајна постапка […]

» Read more
1 2 3 4 6