(ФОТО + ВИДЕО) Денес се отвори прекрасна и модерна пекара во Кавадарци

Пекара Здравје е името на пекарата која денес се отвори во Кавадарци, а наликува на најубавите и најмодерни европски пекари, и е единствена од ваков вид во нашиот град. Во […]

» Read more

(ГАЛЕРИЈА) КИМ се претстави на најголемиот светски саем за храна во Париз

Една од најреномираните компании од Македонија, од секторот прехранбена индустрија, КИМ од Неготино, се претстави на најголемиот светски саем за храна СИАЛ во Париз. Саемот SIAL 2018 е најголемиот светски саем […]

» Read more

(ВИДЕО) Денес официјално отварање на маркетинг агенција во Кавадарци

Кавадарци уште еднаш потврди дека е град со висока претприемачка култура и град со млади желни за иновации и развој на сопствени бизниси. Денес во Кавадарци ќе се отвара нова […]

» Read more

Нов и уникатен co-working space во Скопје. Место каде што ќе можеш да ја градиш својата успешна приказна!

Work for yourself, not by yourself, токму тоа е мотото на OpenSpace, новиот социјално инклузивен co-working простор во Скопје, со својата локација на Бихаќка 3 (на самиот агол помеѓу Огнен […]

» Read more

6 причини зошто е потребно видео за Вашиот бизнис денес

Веќе имате квалитетен производ и нудите врвна услуга, но дали тоа е доволно денес, во овој дигитализиран свет, каде што секојдневно сме бомбардирани со мултимедијални содржини, за да се дознае […]

» Read more

Неколку лекции за маркетинг од најдобриот продавач во Њујорк

Верувале или не, Џо Адес е милионер кој своето богатство го има заработено продавајќи лупачки за компири на улица, во Њујорк. Џо живее на Авенијата Парк во Њујорк во луксузен […]

» Read more

По само 21 ден „Кап-кон аутомотив технолоџис“ ја продава фабриката во Македонија

Американската компанија „Кап-кон аутомотив технолоџис“ издржа само 21 ден да работи во Македонија. Нејзината фабрика за производство на инфлатори за воздушни перничиња „АРЦ Аутомотив Македонија“ лоцирана во Бунарџик веќе ја […]

» Read more

Комерцијална банка оствари добивка од 8,5 милиони евра

Комерцијална банка лани остварила нето добивка од 525 милиони денари (8,5 милиони евра) наспроти 95,6 милиони денари остварена нето добивка во 2014 година, соопшти банката преку Макдонската берза. „Остварената добивка […]

» Read more
1 2 3 7