Караколев нов играч на Куманово

Никола Караколев е нов играч на актулениот вице-шампион Куманово.

Куманово продолжува со реконструкцијата во своите редови, откако беше договорен агажманот на Бојан Трајковски како што пренесе Македонски Спорт нов играч на Куманово од денес е искусниот бек Никола Караколев.

AADFC4943058BB47A2299C7A0CF94005

Поранешниот играч на МЗТ Скопје, Работнички, Торус и Лирија минатата сезона беше дел од екипата на Гоце Делчев, додека сезонава ја започна во редовите на второлигашот Шкупи.

Интересно е да се спомене дека Никола Караколев е роден токму во Куманово.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.